Życie: trzy wersje

Obsada: Olga Sawicka, Martyna Trawczyńska, Jerzy Schejbal, Sławomir Pacek

WERSJE: trzy
PARY: dwie
WIECZÓR: jeden
ŻYCIE: trzy wersje

Spektakl w reżyserii Jerzego Schejbala,
przygotowany z okazji jubileuszu jego 70. urodzin.

„Życie: trzy wersje” to pozornie prosta i niepozbawiona komediowych tonów, ale w rzeczywistości pełna napięć historia, która zawiera wiele trafnych spostrzeżeń na temat naszej codzienności, odsłaniając tym samym prawdę o człowieku.

Sztuka Yasminy Rezy ukazuje trzy warianty tej samej kolacji z udziałem dwóch par małżeńskich, Soni i Henryka oraz Inez i Huberta. Kluczowe dla rozwoju wydarzeń kwestie umieszczone w części pierwszej, przybierają zgoła odmienny przebieg i finał w następnych dwóch odsłonach. Obserwujemy jak pozornie nieistotne szczegóły powodują, że dobrze wychowani bohaterowie pokazują swoje prawdziwe oblicze, idą za emocjami i finalnie nie mogą nad nimi zapanować. Zmagania reguł społecznych z niezmienną od wieków ludzką naturą zmienia towarzyskie spotkanie w pole bitwy, na szczęście tylko na słowa… Po prostu – KOMEDIA, można nawet powiedzieć klasyczna, z czterema świetnymi rolami.

Spektakl przygotowany z okazji jubileuszu 70. urodzin Jerzego Schejbala, znanego zarówno publiczności Teatru Polskiego i Teatru Powszechnego w Warszawie, jak i telewidzom i kinomanom w całej Polsce aktora, który zyskał ostatnio ogromną sympatię widzów dzięki udziałowi w filmie „Excentrycy, po słonecznej stronie ulicy” oraz w serialach „M jak Miłość” i „Dom nad rozlewiskiem”.

Yasmina Reza – znana francuska aktorka i pisarka, autorka wystawianych na całym świecie sztuk, w tym słynnego „Boga mordu”, „Przypadkowego człowieka” oraz „Rozmowy po pogrzebie”.

Przekład: Piotr Szymanowski
Reżyseria: Jerzy Schejbal
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Obsada:
Olga Sawicka
Martyna Trawczyńska
Sławomir Pacek
Jerzy Schejbal

Głosy dzieci:
Mikołaj Błażuk
Amelia Jasińska
Weronika Rolka
z grupy teatralnej „Cudoki-Szuroki” Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu