Wspaniałe głosy, piękne dźwięki, muzyczne opowieści.

Odnawiam dusze

Koncert piosenek Jacka Cygana
Niezwykła podróż przez piosenki jednego z czołowych polskich autorów. Odkrywanie tajemnic zaszytych w tekstach, śmiech oraz łzy wzruszenia, a wszystko to w doskonałej oprawie muzycznej. W koncercie występują wymiennie Anna Jurksztowicz, Kamila Klimczak, Zofia Nowakowska, Marcin Januszkiewicz, Krzysztof Kwiatkowski, Grzegorz Skawiński, Jacek Wójcicki.

Piosenki to...? Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta

Prowadzenie: Andrzej Poniedzielski 
Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów! W koncercie występują wymiennie Olga Bończyk,  Katarzyna Dąbrowska, Kamila Najduk, Anna Jurksztowicz, Hanna Śleszyńska, Joanna Trzepiecińska, Jakub Gąsowski, Marcin Januszkiewicz, Jacek Wójcicki, Zbigniew Zamachowski, Piotr Zubek.

Recital Hanny Śleszyńskiej

Recital uwielbianej gwiazdy telewizji, estrady, teatru i kabaretu, obdarzonej wielką siłą głosu i wspaniałym aktorskim talentem

W DRODZE DO HOLLYWOOD Krzysztof Komeda 50. rocznica

Czas Komedy – przełom lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych – to czas jazzu w muzyce, szkoły polskiej w kinie, moment niezwykle twórczy i piękny dla powojennej kultury Europy. Przy fortepianie – Lena Ledoff, śpiewa Olga Maroszek/Adam Rymarz, o czasach Komedy opowiada Paweł Sztompke.

Jak wybrnąć z gafy?

Zupełnie nowy recital Joanny Trzepiecińskiej, aktorki Teatru Polskiego w Warszawie. Program złożony z utworów – pereł polskiej piosenki kabaretowej – tej przedwojennej, tej spod znaku Kabaretu Starszych Panów i tej tworzonej dzisiaj. Każdy utwór to pełna humoru historia perypetii wynikających z relacji damsko-męskich. Aktorce towarzyszy świetny pianista jazzowy Bogdan Hołownia.

Cohen w teatrze

PAWEŁ SZTOMPKE wprowadza słowem w świat Cohena
grają WOJCIECH SKIBIŃSKI i KRZYSZTOF TARASZKA

Leć w duet! (Let`s do it!)

Dwie siostry, dwa żywioły, aktorka i śpiewaczka, alt i sopran – Kamila i Emilia Klimczak.

Grażyna Auguścik i Jarosław Bester

Duet Grażyna Auguścik i Jarosław Bester to fuzja dwóch niezwykłych osobowości na światowym rynku muzycznym. Czerpiąc inspirację z tradycji muzyki jazzowej, awangardowej, folkowej, ale także z dokonań szeroko rozumianej muzyki klasycznej tworzą subtelną, a zarazem niezwykle precyzyjną i wirtuozowską opowieść muzyczną.

Recital Olgi Bończyk

Na program składają się najpiękniejsze polskie przeboje lat 60-70, a które w wykonaniu Olgi Bończyk będzie można usłyszeć w stylowych, swingujących aranżacjach, które przygotował jeden z najbardziej utalentowanych pianistów i aranżerów w Polsce – Jacek Piskorz.

„Mademoiselle chante le blues?” „Panienka śpiewa blues’a?”

recital Katarzyny Dąbrowskiej

Grażyna Auguścik i Paulinho Garcia

Muzyka Grażyny Auguścik i urodzonego w Brazylii Paulinho Garcii pochodzi z „krainy łagodności”, uspokaja, relaksuje. Jest metaforyczną chwilą ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzycznym świecie.