Lilka, cud miłości

Obsada: Paulina Holtz, Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka, Joanna Żółkowska

„Lilka, cud miłości” to zmysłowy, pełen humoru i wzruszeń, oddający klimat dawnych lat portret fascynującej artystki – Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z Kossaków, zdrobniale nazywanej Lilką. W spektaklu grają znakomite aktorki: Paulina Holtz, Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka i Joanna Żółkowska.

Przedstawienie jest historią o miłości, rozpisaną na cztery aktorki podróżą przez życie tytułowej Lilki. Akcja rozgrywa się w secesyjnym Krakowie i Wiedniu, w Zakopanem, w okupowanej Warszawie. Nie brakuje tu pasji i rozczarowań, ślubów i zdrad, humoru i tęsknoty, a także… wróżb z kart i wywoływania duchów.

Paulina Holtz tworzy wyrazistą postać młodej Marii, Joanna Żółkowska to Lilka ironiczna i kokieteryjna, Magdalena Zawadzka jest Pawlikowską-Jasnorzewską patrzącą na swoje życie z perspektywy czasu,  Krystyna Tkacz wnosi w ten obraz dawkę muzyki. „Lilka, cud miłości” to prawdziwa teatralna perełka, której nie można przegapić!

LILKA NA JUBILEUSZU MAGDALENY ZAWADZKIEJ

Z radością informujemy, że spektakl „Lilka, cud miłości” jako popis aktorski Magdaleny Zawadzkiej, Krystyny Tkacz, Joanny Żółkowskiej i Pauliny Holtz był częścią programu jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Magdaleny Zawadzkiej, który przypadł 4 lutego i odbył się w warszawskim Teatrze Ateneum – macierzystej scenie aktorki. Wśród zaproszonych gości znalazły się gwiazdy polskiej sceny m.in. Krystyna Janda, Janusz Gajos i Daniel Olbrychski. Miło nam, że przedstawienie uświetniło taką uroczystość!

Portal plejada.pl o wydarzeniu:
W tym roku Magdalena Zawadzka świętuje 50-lecie pracy artystycznej. W sobotę w Teatrze Ateneum zagrano sztukę „Lilka cud miłości” z udziałem aktorki. Po spektaklu odbył się jubileuszowy koktajl, a wśród gości znalazły się ikony polskiego kina. […] Pani Magdalenie życzymy samych radości i kolejnych świetnych ról!

Więcej na: http://plejada.pl

 

Scenariusz i reżyseria | Waldemar Śmigasiewicz
Scenografia i kostiumy |  Tatiana Kwiatkowska 
Muzyka | Urszula Borkowska
Obsada | Paulina Holtz/Afrodyta Weselak, Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka, Joanna Żółkowska
Głos dziecka | Antonina Nowakowska

Na podstawie książki Rafała Podrazy „Wojnę szatan spłodził”.

Mecenasi spektaklu:
Urząd Miasta Nowego Sącza
Bank Millennium SA
Totalizator Sportowy
Premiera |
14.10.2015 r.
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu
Premiera warszawska |
23.11.2015 r.
Teatr Polski w ramach cyklu „Goście w Polskim”

Naprawdę warto wybrać się na spotkanie z Marią Pawlikowską-Jasnorzewską. Jej wspaniałą poezją i tak wybitnymi aktorkami, cieszę się, że mogliśmy tu być.

Feniks

Piękny, kameralny spektakl. Polecam.

Hanna

Wspaniałe aktorstwo!

Katarzyna