Wspaniałe głosy, piękne dźwięki, muzyczne opowieści.

Życie jest piosenką. Piosenki Jacka Cygana

40 lat pracy artystycznej
Jacek Cygan potrafi ciekawie o swoich piosenkach opowiadać i… wykonywać je, włączając do śpiewania również publiczność. Do udziału w koncercie Jacek Cygan zaprosić może m.in. Zofię Nowakowską, Olgę Szomańską, Joannę Trzepiecińską, Andrzeja Seweryna, Grzegorza Skawińskiego, Jacka Wójcickiego.

Urodziny Jacka Cygana na BIS!

na www.playkrakow.com
Magiczny koncert z okazji 70. urodzin Jacka Cygana. Na scenie Centrum Kongresowego ICE KRAKÓW wystąpili wspaniali polscy artyści m.in. Beata Rybotycka, Grzegorz Skawiński i Stanisław Soyka. Obok muzyki pojawią się rozmowy między innymi o tym jak pisze się piosenki i co drzemie w duszy artysty.

Recital Hanny Śleszyńskiej

Recital uwielbianej gwiazdy telewizji, estrady, teatru i kabaretu, obdarzonej wielką siłą głosu i wspaniałym aktorskim talentem

W DRODZE DO HOLLYWOOD Krzysztof Komeda 50. rocznica

Czas Komedy – przełom lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych – to czas jazzu w muzyce, szkoły polskiej w kinie, moment niezwykle twórczy i piękny dla powojennej kultury Europy. Przy fortepianie – Lena Ledoff, śpiewa Olga Maroszek/Adam Rymarz, o czasach Komedy opowiada Paweł Sztompke.

Jak wybrnąć z gafy?

Zupełnie nowy recital Joanny Trzepiecińskiej, aktorki Teatru Polskiego w Warszawie. Program złożony z utworów – pereł polskiej piosenki kabaretowej – tej przedwojennej, tej spod znaku Kabaretu Starszych Panów i tej tworzonej dzisiaj. Każdy utwór to pełna humoru historia perypetii wynikających z relacji damsko-męskich. Aktorce towarzyszy świetny pianista jazzowy Bogdan Hołownia.

Cohen w teatrze

PAWEŁ SZTOMPKE wprowadza słowem w świat Cohena
grają WOJCIECH SKIBIŃSKI i KRZYSZTOF TARASZKA

Leć w duet! (Let`s do it!)

Dwie siostry, dwa żywioły, aktorka i śpiewaczka, alt i sopran – Kamila i Emilia Klimczak.

Grażyna Auguścik i Jarosław Bester

Duet Grażyna Auguścik i Jarosław Bester to fuzja dwóch niezwykłych osobowości na światowym rynku muzycznym. Czerpiąc inspirację z tradycji muzyki jazzowej, awangardowej, folkowej, ale także z dokonań szeroko rozumianej muzyki klasycznej tworzą subtelną, a zarazem niezwykle precyzyjną i wirtuozowską opowieść muzyczną.

Recital Olgi Bończyk

Na program składają się najpiękniejsze polskie przeboje lat 60-70, a które w wykonaniu Olgi Bończyk będzie można usłyszeć w stylowych, swingujących aranżacjach, które przygotował jeden z najbardziej utalentowanych pianistów i aranżerów w Polsce – Jacek Piskorz.

„Mademoiselle chante le blues?” „Panienka śpiewa blues’a?”

recital Katarzyny Dąbrowskiej

Grażyna Auguścik i Paulinho Garcia

Muzyka Grażyny Auguścik i urodzonego w Brazylii Paulinho Garcii pochodzi z „krainy łagodności”, uspokaja, relaksuje. Jest metaforyczną chwilą ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzycznym świecie.